ASH dhe AAA prezantuan programin zgjedhor! Taravari: Programi ynë nuk është as ëndërr as dëshirë, por realitet

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa nga Shkupi e filluan fushatën zgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut.  Arben Taravari tha se këtë fushatë e nisin të diskriminuar sepse janë vendosur në grup me partitë të cilat janë jashtë grupeve parlamentare dhe për këtë shkak, anëtarët e komisioneve dhe minutazhi i  cili duhej t’i takonte atyre tani, siç thotë u takojnë koalicionit LSDM dhe Lëvizja Besa.

“Këtë fushatë në fakt ne e nisim në një farë mënyrë të diskriminuar, e keni parasysh se në Komisionet zgjedhore edhe pse jemi dy parti dhe së bashku kemi 6 deputetët në parlamentin e RMV-së dhe nuk na jepet që të kemi anëtarë të komisioneve zgjedhore. Minutazha e cila i takon opozitës shqiptare fatkeqësisht shkojnë në një koalicion i cili është tash në pushtet”, tha Arben Taravari, gjeneral sekretar i ASH.

- Advertisement -

Taravari tha se është koha për ndryshimin e shumëpritur dhe se programi i tyre është program real dhe i realizueshëm për 4 vite dhe se nuk është as ëndërr e as dëshirë.

“Programi ynë është bazuar në  6 shtylla kryesore. Shtylla e parë është barazi e plotë, shtylla e dytë është shtet i së drejtës, shtylla e tretë është shteti që ruan dhe kultivon kapitalin njerëzor, shtylla e katërt zhvillimi i barabartë ekonomik dhe territorial, dhe shtylla e gjashtë është shteti i gjelbër dhe i digjitalizuar”, tha Arben Taravari, gjeneral sekretar i ASH.

- Advertisement -

Koalicionit ASH dhe AAA premtuan se të gjitha tubimet që do të mbajnë do tu përmbahen protokolleve të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse dhe premtuan se do të kenë fushatë korrekte dhe pa ofendime, etiketime dhe sharje dhe akuza.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -