Arrestohen 46 persona, 33 në Francë dhe 13 në Itali – kanë pasur lidhje me organizatën italiane të mafias “Ndrangeta”

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Xhandarmeria franceze dhe Korpusi i Karabinierëve italianë, të mbështetur nga Europoli dhe Euroxhasti, arrestuan 46 persona, 33 në Francë dhe 13 në Itali, për pjesëmarrje në tregti të madhe me drogë dhe larje parash, si dhe lidhje me organizatën italiane të mafias “Ndrangeta”.

“Ky operacion të martën ishte mundësuar me shpërndarje të më shumë se 550 policëve në Francë (në Paris dhe rrethinën e Provancës – Alpe – Bregu i Azurit) dhe Italia”, thuhet në kumtesën e Europolit.

- Advertisement -

Gjatë bastisjes në shtëpitë, policia mori armë, sasi të mëdha të parave të gatshme, dokumente të falsifikuara, drogë, vetura dhe pasuri të ndryshme në lidhje me pastrim të parave.

Hetimi zbuloi edhe kontrabandë të armëve, prej të cilave disa ushtarake.

- Advertisement -

Të dyshuarit, që kanë lidhje me organizatën kriminale “Ndrangeta”, kanë luajtur rol aktiv në tregtinë me kokainë dhe kanabis ndërmjet Bregut të Azurit në Francë dhe Ligurisë në Itali, me zinxhirë për furnizim nga Belgjika, Spanja dhe Holanda.

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -