Armando Broja shkroi histori!

TË FUNDIT

Me golin e mbrëmshëm, Armando Broja është bërë lojtari më i ri në historinë e Premier Leagues që shënon në 4 ndeshjet e tij të para si startues në shtëpi (20 vjeç dhe 123 ditë).

Ylli i kombëtares shqiptare, gjithashtu është i pari që e bën këtë në përgjithësi (pa llogaritur moshën), që nga koha e Diego Costa për Chelsea, në tetor 2014.

Sa “like” dhe komente meriton ky super sulmues, për të cilin vetëm Edy Reja ka dyshime dhe pretendime?!