Ardijan Azemi për TV21 pas triumfit në Beograd: Ishte ndër ndeshjet më të forta

TË FUNDIT

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Dikur stadium i KF “Zajazi”, sot deponi mbeturinash

https://www.youtube.com/watch?v=abVpj2bQI6g Kjo është rruga që të çon drejt stadiumit të Zajazit.Në këtë stadium dikur Klubi i Futbollit Zajazi zhvillonte ndeshje,...

Boksieri Ardijan Azemi për TV21 ka treguar përshtypjet e tija pas triumfit në Beograd, ku ai mposhti serbin Ognjejn Tatarskin.

Ka deklaruar se ndeshja e mbrëmshme ka qenë ndër më të fortat që i ka pasur der më tani, por ka shkuar me pritshmërinë dhe përgatitjen fizike për të dalë i artë nga atje.

“Ka qenë ndër ndeshjet më të forta për mua, por kam shkuar me qëllimin që të kor medaljen e artë”, tha Azemi.

Ndeshjen e parë e ka pasur me përfaqësuesin nga Bosnja, por ndeshja u ndërpre në raundin e parë dhe me këtë Azemi ka kaluar në gjysmë finale.

Në gjysmëfinale është ndeshur me boksier nga Serbia, ku ka kaluar në finale me rezultat 5.00.

“Në finale isha njëjtë me boksierin serb, Ognjejn Tatarskin. Ai ishte njëri nga më të mirët, pasi ka fituar të gjithë me nokaut. Por, unë arrita ta mund me ndërprerje në raundine parë. Pati goditje të forta dhe e ndërpreu ai lojën. Kështu unë u shpalla fitues i medlajes së art”, shton më tej Azemi për TV21.

Azemi doli i pari dje, në finalen e turneut ndërkombëtar “Doreza e artë për të rinj” që u mbajt në Beograd.

TË NGJAJSHME