Apasiev: Më kërcënojnë mua dhe familjen time

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Lideri i partisë E Majta (Levica), Dimitar Apasiev, njëkohësisht deputet në Kuvend, sot është marrë në pyetje në Prokurorinë Publike Themelore, për shkak të padive penale që janë ngritur kundër tij për shkak të gjuhës së urretjes në postimet e tij në rrjetin social Facebook.

Apasiev theksoi se pas publikimeve të tij, ka marrë kërcënime për jetën dhe të familjes së tij, por shtoi se kjo nuk do ta bëjë që të ndryshoj mendje që të postoj përsëri.

- Advertisement -

Tanja Milevska dhe Mersiha Smailoviq nga Komiteti i Helsinkit kanë dorëzuar padi penale kundër tij Dimitar Apasiev ndërsa Apasiev paralajmëroi padi penale edhe kundër tyre.

Apasiev u morr në pyetje nga Prokuroria pas postimit të tij në Facebook, menjëherë pas zgjedhjeve,  në të cilin shkruante “Kot na lëpiheni, do të ju qëllojmë të gjithëve”.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -