Ambasadorja Bërns vizitë në ISHP, “Presim që të kemi bashkëpunim të mirë me Qeverinë e re”

Must Read

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve,...

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore....

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i...
- Advertisement -

Ambasadorja e SHBA-ve, Kejt Bërns së bashku me ministrin e Shëndetësisë Venko Filipce, vizituan sot Institutin për Shëndet Publik. Ambasadorja Bërns tha se bashkëpunimi në mes dy vendeve SHBA-ve dhe Maqedonisë është shumë i rëndësishëm dhe se po presin që të bashkëpunojnë me Qeverinë e re në luftën kundër Covid-19. Ministri i shëndetësisë Filipçe falënderoi SHBA-të për ndihmën e dhënë gjatë pandemisë dhe falënderoi të gjithë punonjësit e Institutit për Shëndet Publik për punë e palodhshme që kanë bërë gjatë këtyre muajve.

 “Partneriteti në mes SHBA-ve dhe Maqedonisë së Veriut është shumë i rëndësishëm dhe shumë i fuqishëm. Presim që edhe më tutje të bashkëpunojmë më Qeverinë e re kur të formohet që të vazhdojmë me agjendën që ne kemi për euro integrimet tuaja, për bashkëpunim më të fuqishëm ndërmjet dy vendeve tona, në këtë rast për të punuar së bashku për të luftuar pandeminë globale”, deklaroi Kejt Bërns, ambasadore e SHBA-së.

- Advertisement -

 “Që nga fillimi i pandemisë kemi marrë nëpërmjet ambasadës së SHBA-së kemi marrë ndihmë të madhe, njëherë me materiale dhe mjete mbrojtëse, mjete mjekësore për Klinikën Infektive dhe mjete specifike mbrojtëse për Gjinekologjinë me çka SHBA kanë vërtetuar se  janë partneri ynë më serioz dhe strategjik jo vetëm në sektorët e tjerë por edhe në shëndetësi”, u shpreh Venko Filipçe, Ministër i Shëndetësisë.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve, sot u mbajt marsh kundër...

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore. Ky është vendimi i fundit...

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i Shteteve të Bashkuar për sëmundje...

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19...

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60 vjet, tregojnë rezultatet e analizave...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -