Akil Gjakova fiton medaljen e bronztë në Paris

TË FUNDIT

Akil Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Paris.

Për të siguruar podiumin, Akili, fitoi pesë luftëra, në kategorinë -73 kg. Xhudisti ynë arkëtoi edhe 700 pikë olimpike për LO Paris 2024. Është kjo medalja e dytë, pas të artës së Distria Krasniqit.

Nesër garojnë Loriana Kuka dhe Shpati Zekaj.