Array

Ahmeti: Nuk po i vjen era e mirë zgjedhjes së Lumezit si kryeprokuror

Must Read

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me...

Poliklinika të reja do të ketë në Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re – premtoi Filipçe

Poliklinika të reja do të ketë në lagjet Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re,...

Formacionet e mundshme Inter – Fiorentina

Sot fillon xhiro e dytë e Serie-A, por për Interin ballafaqimi me Fiorentinën, sonte do të jetë...
- Advertisement -

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se, nëse me të vërtetë janë falsifikuar dokumente për të penguar emërimin e Aleksandër Lumezit si kryeprokuror i shtetit, ky është grushtet.

Për Radio Dukagjinin ai ka thënë se kësaj pune nuk po i vjen era e mirë, por edhe thotë se nuk e di qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjen e Lumezit si kryeprokuror.

- Advertisement -

Sipas tij, dy letrat e EULEX-it ku flasin se ai është nën hetime e tjetra që ai nuk është, tregojnë që EULEX-i është në disorganzimin total brenda misionit.

I pari i Prishtinës beson se këtu ka problem të madh në gjashtë shtresa të gjyqësisë.

- Advertisement -

Megjithatë ai thotë se duhet parë sesi po punon Lumezi.

- Advertisement -

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me lot në sy, pasi ishte...

Poliklinika të reja do të ketë në Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re – premtoi Filipçe

Poliklinika të reja do të ketë në lagjet Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re, paralajmëroi sot ministri i Shëndetësisë,...

Formacionet e mundshme Inter – Fiorentina

Sot fillon xhiro e dytë e Serie-A, por për Interin ballafaqimi me Fiorentinën, sonte do të jetë ndeshja e parë për sezonin...

Për momentin nuk ka nevojë për masa restriktive shtesë – deklaroi Filipçe

Për momentin nuk ka nevojë për masa restriktive shtesë, sepse pas rritjes iniciale të numrit të të infektuarve nga Kovid-19 gjendja është...

Portieri i Genoas, Mattia Perin pozitiv me Covid-19

Portieri i Genoas, Mattia Perin ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Këtë e ka bërë të ditur kreu i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -