Array

Ahmeti: Nuk do ta shkarkoj Liburnin

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti u thotë jo kërkesave të punëtorëve të disa kompanive ndërtimore. Përmes një proteste para objektit të komunës ata kërkuan shkarkimin e drejtorit të urbanizmit, Liburn Aliu dhe shefit të kësaj drejtorie Ergyn Haradinaj.
“Në fakt, ne bazohemi shumë në punën e Liburnit, për personin tjetër (Ergyn Haradinaj) është drejtor Liburni, d.m.th. Liburni vendos për të gjithë personat në urbanizëm, por unë kam përgjegjësi për Liburn Aliun dhe natyrisht se nuk e shkarkojë”, tha Ahmeti.Transmeton Kallxo.com

Sipas tij, nuk ka arsye për ta shkarkuar Liburn Aliun meqë ai ka ndaluar ndërtimet pa leje.
“Liburni nuk ka kurrfarë arsye me shkarku. Liburni i ka ndalë ndërtimet pa leje, Liburni po vë rregull e rend. Për mua primare është interesi i qytetarëve të komunës së Prishtinës”, deklaroi Ahmeti.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -