Agjencia shëndetësore e BE-së bën thirrje në masa të reja kundër Kovid-19

Must Read

2 milionë njerëz mund të vdesin, para se të nisë vaksinimi – paralajmëron OBSH

Numri i vdekjeve globale nga Covid-19 mund të arrijë në dy milionë para se të nisë përdorimi...

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me sulmin jashtë ish-zyrave të revistës satirike “Charlie Hebdo” në Paris

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me një sulm jashtë ish-zyrave të revistës satirike “Charlie Hebdo” në...

​Henderson do mungojë ndaj Arsenalit, pritet të startojë Thiago

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në konferencë për mediat, ka konfirmuar se në ndeshjen kundër Arsenalit pritet...
- Advertisement -

Agjencia shëndetësore e Bashkimit Evropian u bëri thirrje vendeve anëtare të cilat shënojnë rritje të rasteve të koronavirusit që sërish të vendosin masa kontrolluese, duke paralajmëruar për “kthim real të virusit” në disa vende.

Agjencia me seli në Stokholm theksoi se pandemia e Kovid-19 ende paraqet kërcënim të madh për shëndetësinë publike edhe krahas uljes së fundit të numrit të rasteve, shkruan “Gardijan”.

- Advertisement -

Pas lehtësimit të kufizimeve për lëvizje dhe masa të tjera, përhapja e virusit vazhdoi kumtoi agjencia.

Rritja e mëtutjeshme e numrit të rasteve të Kovid-19 dhe kujdesi për të sëmurit, si dhe rastet e vdekjes mund të lehtësohen nëse në kohë vendosen ose përforcohen masat kontrolluese, thekson agjencia.

- Advertisement -

Vendet në të cilat tani ka rritje të numrit të rasteve, pas heqjes së masave kontrolluese pas përmirësimit të përkohshëm të gjendjes epidemiologjike, duhet të mendojnë për vendosje të sërishme dhe graduale të disa masave. 

- Advertisement -

2 milionë njerëz mund të vdesin, para se të nisë vaksinimi – paralajmëron OBSH

Numri i vdekjeve globale nga Covid-19 mund të arrijë në dy milionë para se të nisë përdorimi i një vaksine efektive, ka...

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me sulmin jashtë ish-zyrave të revistës satirike “Charlie Hebdo” në Paris

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me një sulm jashtë ish-zyrave të revistës satirike “Charlie Hebdo” në Paris.

​Henderson do mungojë ndaj Arsenalit, pritet të startojë Thiago

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në konferencë për mediat, ka konfirmuar se në ndeshjen kundër Arsenalit pritet të mungojë kapiteni i skuadrës...

Sekuestrohen 67 mijë e 850 paund në aeroport

Policia Kufitare e Shqipërisë ka goditur një tjetër rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi, ku është proceduar penalisht një 63-vjeçar...

Sanksionohen 210 shoferë në Shkup, 81 për shpejtësi të tejkaluar dhe 23 motoçiklistë

Në kuadër të kontrolleve të përforcuara në sferën e komunikacionit në territorin e Qytetit të Shkupit, policia dje shqiptoi gjithsej 210 sanksione,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -