Afati i dytë i regjistrimit në Universitetin “Shën Klimenti i Ohrit”, më së shumti vende të lira në Fakultetin teknik – Manastir

Must Read

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për...
- Advertisement -

Universiteti “Shën Kliment i Ohrit” – Manastir, sot dhe nesër e realizon afatin e dytë të regjistrimit për studentët brucoshë, ndërsa mundësi për studim  në vitin e ri akademik kanë edhe 1.874 kandidatë.

Më së shumti vende të lira ka në Fakultetin teknik – Manastir ku për të gjitha drejtimet  janë shpallur 328 vende,  ndërsa numër të madh të vendeve të lira për regjistrim ka edhe në Fakultetin për teknologji informatike dhe komunikuese  – FTIK ku mund të regjistrohen 303 studentë.

- Advertisement -

Nga Universiteti “Shën Kliment i Ohrit” – Manastir informojnë se në afatin e dytë të regjistrimit  në Fakultetin teknik-teknologjik në Veles mund të regjistrohen edhe 60 studentë, në Fakultetin ekonomik në Prilep të lira janë 174 vende, ndërsa në Fakultetin për turizëm dhe hotelieri – 207 vende.

Indekse për brucoshët e ardhshëm ka për kandidatët të cilët do të vendosin  të studiojnë në Fakultetin juridik ku janë shpallur 165 vende, në Fakultetin për siguri në Shkup  të lira janë 155 vende, ndërsa në Fakultetin e Pedagogjisë në Manastir – 151 vende.

- Advertisement -

Afat i dytë për regjistrim organizohet edhe në fakultetin për shkenca bioteknike ku të lira janë 118 vende, në fakultetin e Veterinarisë ka 34 vende, ndërsa në shkollën e lartë të Mjekësisë të lira janë 179 vende për regjistrim. sa/

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga lagjja Shuto Orizare, Shkup  ishte...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -