Administratorët “shtëpiak” do të nisin me punë! Mançevski: Nëse refuzojnë, do t’u ndërpritet marrëveshja për punë

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Administratorët që nuk ishin transferuar në vende të punës, do të nisin të shkojnë në punë, por nëse e refuzojnë këtë, do t’u ndërpriten marrëveshjet pune, njoftoi ministri për shoqatë administrative në largim, Damjan Mançevski. Ai paralajmëroi se sipas marrëveshjes së koalicionit qeveritar, është caktuar afat të shkurtër kohor prej disa muajsh për ta mbyllur këtë çështje.

“Të gjithë ata që nuk janë transferuar në vende pune, të nisen në punë, nëse dikush refuzon, do t’i ndërpritet marrëveshja e tij pune”, deklaroi Damjan Mançevski – Ministër i shoqërisë informatike.

- Advertisement -

Mançevski sqaroi se administrata, të gjitha lëndët do t’i zgjidhë në mënyrë elektronike dhe në këtë mënyrë do të dihet se kush sa ka punuar.

“Me implementimin  e sistemit për udhëheqje të dokumenteve dhe me digjitalizimin e proceseve të punës, brenda institucioneve mundësohet që të punësuarit dokumentet dhe lëndët e tyre t’i marrin në mënyrë elektronike, të veprojnë për të njëjtat në mënyrë elektronike dhe të krijojnë dokumente të tyre të cilat përmes sistemit do t’i dërgojnë për miratim, arkivim, nënshkrim ose veprim të mëtutjeshëm”, shtoi Mançevski.

- Advertisement -

Mançevski tani është zgjedhur si deputet, ndërsa në vendin e tij në krye të kësaj ministrie do të vijë Jeton Shaqiri, nga BDI.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -