A do të ketë orë policore për festën e Bajramit? Përgjigjet Spasovski

Must Read

Dy punëtorë të Inspektoratit të Arsimit pozitiv me Kovid-19

Dy punëtorë të Inspektoratit Shtetëror të Arsimit kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, mëson TV21 nga burime të...

Mickoski pranon se ishte brenda në lokal: S’isha i njoftuar mirë me protokollin

Është qartësuar dilema se cili lider i partisë politike ka qenë në lokalin në të cilin për...

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që...

Për rrjedhojën e mëtutjeshme të masave restriktive nesër do të bisedohet në Shtabin e krizës, tha kryeministri Oliver Spasovski. Ai tha se masat restriktive janë të dimensionuara në bazë të gjendjes me koronavirusin në vend dhe në bazë të saj merren edhe vendimet e mëtutjeshme. Sa i përket orës policore gjatë festës së Bajramit, kryeministri Oliver Spasovski tha se për shkak se më 24 maj kemi dy festa, kjo meriton një vëmendje të posaçme, prandaj duhet të konsultimme Komisionin për sëmundje infektive.

-Për sa i përket faktit që kemi festë të dyfishtë më 24 maj, ajo duhet të ketë vëmendje të posaçme për bisedime në Shtabin e krizës dhe në seancën e Qeverisë, por sido që të jetë, ne vendimet i miratojmë në bazë të mendimit të ekspertëve, se çfarë mendimi do të dorëzohen tek ne, do të rishikohen dhe do të merren vendime dhe në bazë të asaj do e informojmë edhe opinionin publik,-tha kryeministri Spasovski./TV21

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

Mickoski pranon se ishte brenda në lokal: S’isha i njoftuar mirë me protokollin

Është qartësuar dilema se cili lider i partisë politike ka qenë në lokalin në të cilin për më shumë se dy orë...

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që në vitin 2018 e pushoi...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të inspektuar, ndërsa më pas është...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -