75 raste të reja dhe 5 viktima nga Kovid-19

Must Read

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës.

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë...

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 75 raste të reja me Kovid-19 nga 830 testime të realizuara.

Rastet e reja janë 32 në Shkup, 8 raste në Gostivar dhe Kavadar, 7 raste në Tetovë, 5 raste në Shtip, 4 raste në Kumanovë, nga dy raste në Probishtip, në Makedonski Brod dhe në Kërçovë, ndërkaq nga një rast është regjistruar në Koçan, në Strumicë, në Sveti Nikollë dhe Negotinë.

- Advertisement -

Janë shëruar 135 persona, kurse betejën me virusin e kanë humbur 5 persona. Dy pacientë nga Kumanova, 55 dhe 82 vjeçar, një 62-vjeçar nga Gostivar, një 52-vjeçar nga Shkupi dhe një 64-vjeçar nga Ohri.

Që nga fillimi i epidemisë e deri më sot në vendin tonë janë regjistruar 11202 raste me Kovid-19, prej tyre janë shëruar 7108, kurse jetën e kanë humbur 505 të tjerë. Për momentin në vendin tonë janë 3589 raste aktive.

- Advertisement -

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës. Nga Ministria...

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë qytetarët, njoftoi kryeministri Zoran Zaev....

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve kapitale. Këtë, siç informojnë nga...

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -