6 viktima dhe 438 raste të reja me COVID-19! Vetëm në Shkup 200 raste të reja!

Must Read

Benzina lirohet për gjysmë denari, çmimi i diselit mbetet i njëjtë

Benzina dhe vaji ekstra i lehtë i lehtë për amvisëri do të bien për gjysmë denari për...

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah,...

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave...

Nga 2306 teste të kryera, në 24 orët e fundit janë regjistruar 438 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut. 200 prej tyre janë nga Shkupi, 21 nga Kumanova, 1 nga Dibra, 17 nga Shtipi, 13 nga Prilepi, 27 nga Tetova, 7 nga Velesi, 18 nga Manastiri, 16 nga Ohri, 9 nga Kavadari, 2 nga Gostivari, 10 nga Gjevgjelia, 30 nga Strumica, 6 nga Kriva Pallanka, 6 nga Radovishi, 15 nga Koçani, 1 nga Probishtipi, 3 nga Pehçeva, 2 nga Berova, 3 nga Vallandova, 3 nga Vinica, 5 nga Dellçeva, 1 nga Kratova, 3 nga Shën Nikolla, 9 nga Kërçova, 5 nga Resnja dhe 5 nga Negotina.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 6 pacientë. Tre nga Shkupi të moshave 75, 89 dhe 68 vjeç, një 62-vjeçar nga Kriva Pallanka, një 64-vjeçar nga Strumica dhe një 78-vjeçar nga Shtipi.

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 191 pacientë të shëruar. 85 nga Shkupi, 12 nga Kumanova, 1 nga Dibra, 9 nga Shtipi, 7 nga Prilepi, 10 nga Tetova, 4 nga Manastiri, 7 nga Kavadari, 5 nga Gostivari, 4 nga Gjevgjelia, 1 nga Kriva Pallanka, 5 nga Radovishi, 21 nga Koçani, 1 nga Probishtipi, 6 nga Berova, 2 nga Vinica, 1 nga Dellçeva, 5 nga Shën Nikolla, 2 nga Kërçova, 2 nga Resnja dhe 1 nga Negotina.

Me rastet e reja të regjistruara sot, numri i personave aktiv me koronavirus arrin në 4837 persona. Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë infektuar gjithsej 22607 persona, prej të cilëve 16949 janë shëruar, ndërsa 821 kanë humbur jetën./TV21

Benzina lirohet për gjysmë denari, çmimi i diselit mbetet i njëjtë

Benzina dhe vaji ekstra i lehtë i lehtë për amvisëri do të bien për gjysmë denari për litër prej sonte në mesnatë,...

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah, që sot hyri në fuqi.

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave (LSM) të udhëhequr nga kryetari...

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e pacientëve të vdekurv kanë qenë...

CMG publikon dokumentarët për 70 vjetorin e Luftës se Rezistencës

Të dielën u zhvillua në Pekin ceremonia e publikimit të serisë së veprave tematike në përkujtim të Luftës së Rezistencës dhe të...

More Articles Like This