5 të vdekur, 142 raste të reja dhe 98 të shëruar nga COVID-19

Must Read

Rikthimi i bujshëm/ Alvaro Morata mbërrin në Torino

Juventus është në kërkim të një sulmuesi prej disa kohësh dhe emrat që janë lakuar kohët e...

Vritet me thikë gjyqtari italian De Santis së bashku me të dashurën

Gjyqtari i Serie B dhe Serie C, Daniele De Santis, është vrarë së bashku me partneren në...

597 shkelje për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës të Maqedonisë së Veriut në lidhje me masën...
- Advertisement -

Pesë persona të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Viktimat janë një 46-vjeçar nga Makedonski Brodi, një 58-vjeçar nga Shtipi, një 69-vjeçar nga Gostivari, një 84-vjeçar nga Prilepi dhe një 84-vjeçar nga Ohri.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 142 raste të reja, ndërsa gjithsej janë bërë 1542 testime. 37 nga të infektuarit janë nga Shkupi, 18 nga Kumanova, 13 nga Tetova, 9 nga Gostivari, 8 nga Kriva Pallanka, 8 nga Prilepi, 7 nga Dellçeva, 5 nga Koçani, 4 nga Manastiri, 4 nga Strumica dhe 4 nga Pehçeva. Nga 3 raste të reja janë regjistruar në Shtip, Strugë, Probishtip dhe Vinicë. Nga 2 raste në Makedonski Brod, Berovë, Kërçovë dhe Resnjë si dhe nga një rast i ri në Dibër, Radovish, Krushevë dhe Kratovë.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 98 pacientë të shëruar. 20 nga Shkupi, 11 nga Struga, 10 nga Kumanova, 10 nga Shtipi, 6 nga Gostivari, 5 nga Kërçova, nga 4 të shëruar në Veles, Prilep, Kavadar dhe Dellçevë. Nga 3 të shëruar janë regjistruar në qytetet Tetovë, Manastir, Berovë dhe Shën Nikollë. 2 të shëruar në Ohër dhe Pehçevë dhe nga një në Gjevgjeli, Strumicë, Koçan, Pehçevë dhe Vinicë.

Për momentin në Maqedoni janë 1919 raste aktive me COVID-19. Që nga fillimi i pandemisë janë infektuar gjithsej  15555 persona, nga të cilët 12994 janë shëruar ndërsa 642 kanë humbur jetë./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Rikthimi i bujshëm/ Alvaro Morata mbërrin në Torino

Juventus është në kërkim të një sulmuesi prej disa kohësh dhe emrat që janë lakuar kohët e fundit kanë qenë të shumtë,...

Vritet me thikë gjyqtari italian De Santis së bashku me të dashurën

Gjyqtari i Serie B dhe Serie C, Daniele De Santis, është vrarë së bashku me partneren në banesën e tij në Lecce...

597 shkelje për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës të Maqedonisë së Veriut në lidhje me masën për mosmbajtje të mbrojtjes personale...

Liderët botërorë: Vetëm së bashku kundër sfidave, veçanërisht me pandeminë

Gjatë kohës së sesionit të posaçëm të KB-së, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të ekzistimit të kësaj organizate, liderët botërorë...

Padia e parë kundër diskriminimit gjinor në sport në vend

Para Gjykatës Themelore Civile Shkup sot duhet të mbahet seanca e parë për padinë kundër Federatës luftuese në bazë të “ndalesës së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -