32 viktima dhe 1.092 raste të reja me Covid-19

TË FUNDIT

Gjatë 24 orëve të fundit, në vend janë regjistruar 1.092  raste pozitive me Covid-19, nga 5.569 teste të realizuara, njofton Instituti i Shëndetit Publik.

Në po të njëjtën periudhë, janë regjistruar 32 viktima dhe 2.003 të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë, janë realizuar 666.091 teste të koronavirusit. Prej tyre, pozitive kanë rezultuar 141.157. Jetën e kanë humbur 4.182 persona, kurse janë shëruar 115.433 të tjerë.

Raste aktive në vend janë 21.542./TV21

TË NGJAJSHME