3 viktima, 121 raste të reja me Covid-19 dhe 142 të shëruar

Must Read

Për menaxhim me mbeturinat tashmë ka projekt-plane, por ai është proces kompleks dhe i shtrenjtë

Ideja është që të ulet numri i deponive dhe sasia e cila hedhet si mbeturina në to....

Xhaferi: Identiteti është vërtetuar me Kushtetutë, punësimet etnike janë të mira për biznesin

https://youtu.be/gTUcRgYdozA Pas reagimeve të shumta në opinionin publik për shkak të memorandumit...

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1410 testime të realizuara 121 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-33, Kumanovë-8, Shtip-6, Prilep-2, Tetovë-6, Strugë-6, Veles-3, Manastir-6, Ohër-11, Kavadarc-4, Gotivar-4, Gjevgjeli-3, Strumicë-3, Kriva Pallankë-9, Radovish-1,  Krushevë-1, Koçan-5, Makedonski Brod-1, Berovë-1, Vallandovë-1, Vinicë-1, Dellçevë-3, Sveti Nikollë-2 dhe Kërçovë-1.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 142 pacientë të shëruar nga virusi korona.

Shkup-50, Kumanovë-32, Shtip-7, Prilep-11, Tetovë-4, Strugë-4, Veles-2, Ohër-2, Kavadarc-2, Gostivar-12, Gjevgjeli-1, Strumicë-2, Radovish-1, Koçan-1, Makedonski Brod-1, Berovë-2, Vinicë-2, Dellçevë-2, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1, dhe Kërçovë-2.

- Advertisement -

Betejën me korona virusin e kanë humbur tre pacientë. Dy pacientë nga Prilepi dhe një nga Struga.

- Advertisement -

Për menaxhim me mbeturinat tashmë ka projekt-plane, por ai është proces kompleks dhe i shtrenjtë

Ideja është që të ulet numri i deponive dhe sasia e cila hedhet si mbeturina në to. Sa i përket mbeturinave si...

Xhaferi: Identiteti është vërtetuar me Kushtetutë, punësimet etnike janë të mira për biznesin

https://youtu.be/gTUcRgYdozA Pas reagimeve të shumta në opinionin publik për shkak të memorandumit bullgar i cili u është...

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e lirë...

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39, 48, 56, 63,65 dhe 83...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e tyre. Ja...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -