3 të vdekur, 40 të shëruar dhe 163 raste të reja me COVID-19

Must Read

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit.

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore...
- Advertisement -

Viktimat

Në Spitalin “8 shtatori” në Shkup tre presona kanë ndërruar jetë nga virusi korona informojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Viktimat janë një 42-vjeçar nga Resnja i hospitalizuar më 13 qershor dhe dy pacientë nga Shkupi, njëri 71-vjeçar i shtruar në spital më 15 qershor dhe tjetri 83-vjeçar i hospitalizuar më 23 qershor.

- Advertisement -

Rastet e reja

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 1074 teste të bëra, 163 kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Prej tyre 70 janë nga Shkupi, 25 nga Tetova, 14 nga Shtipi, 11 nga Gostivari, 9 nga Ohri, 6 nga Dibra, 4 nga Resnja, 4 nga Shën Nikolla, 4 nga Struga, 3 nga Koçani, 3 nga Kavadari, 2 nga Kumanova, 2 nga Prilepi, 2 nga Velesi, 2 nga Kriva Pallanka dhe nga një i infektuar në Manastir dhe Strumicë.

- Advertisement -

Të shëruar

Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 40 paceintë të shëruar, përcjell tv21.tv. 16 nga Shtipi, 9 nga Tetova, 6 nga Shkupi, 2 nga Velesi, 2 nga Gostivari dhe nga një pacient i shëruar në qytetet Kumanovë, Prilep, Manastir, Koçan dhe Resnjë.

- Advertisement -

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 3284 të infektuar. Që nga fillimi i pandemisë nga virusi janë prekur 5758 persona, prej të cilëve 2206 janë shëruar ndërsa 268 kanë ndërruar jetë./TV21

- Advertisement -

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me masën për mosmbajtje tw mjeteve...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit. Në kuadër...

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore pune në Bruksel, ku do...

Sot thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjyqi për dhunën para Komunës së Qendrës në qershor 2013 vazhdon sot me fjalët përmbyllëse të palës mbrojtëse. Në...

Tërmet i ri në afërsi të Malit të Shenjtë

Tërmet me fuqi prej 4.6 ballëve sipas Rihterit, është regjistruar shkurt pas orës 7 sot në mëngjes sipas kohës lokale në pjesën...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -