25 viktima dhe 1182 të infektuar me Covid-19

TË FUNDIT

Arkitektët që ishin shumë krijues dhe jo shumë logjikë

Arkitektura, si disiplinat e tjera është art, sepse kërkon shumë krijimtari dhe imagjinatë. Sidoqoftë, ndonjëherë, dizajnet e konstruksioneve të...

Fauci: Mbajtja e dy maskave është më efektive

Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, tha të hënën se mbajtja e...

Opozita shqiptare është duke përgatitur Ligj të ri për lojërat e fatit

Depuetit i koalicionit AAA-ASH, Skender Rexhepi nëpërmjet emisonin Click Plus bëri të ditur se opozita shqiptare është duke përgatitur...

Rasti Monstra! Gjykimi i njëjtë si në kohën e VMRO-DPMNE-së, si në këtë të LSDM-së, thotë Skender Rexhepi nga Alternativa

“Tash LSDM e shihte rastin “Monstra” tash e tregon një LSDM që është e ngjashme me VMRO-në. Me një...

BDI bën teatër kur Mexhiti në Kuvend del dhe kritikon bashkëpartiakun Grubi, thotë Skender Rexhepi

Skender Rexhepi, nga Alternativa në emisionin Click Plus në TV21, thotë se BDI bën teatër kur deputeti Izet Mexhiti...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3109 testime të realizuara 1182 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-544, Kumanovë-48, Shtip-31, Prilep-50, Tetovë-75, Strugë-27, Veles-41, Manastir-28, Ohër-38, Kavadarc-30, Gostivar-66, Gjevgjeli-17, Strumicë- 22, Kriva Pallankë-8, Radovish-8, Krushevë-7, Koçanë-13, Probishtip-9, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-6, Berovë-4, Vallandovë-12, Vinic-8, Delçevë-4, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-55, Resnjë-4 dhe Negotinë-18.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 707 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-375, Kumanovë-33, Shtip-22, Prilep-46, Tetovë-53, Veles-29, Manastir-3, Ohër-2, Kavadarc-17, Gostivar-21, Gevgelija-18, Strumicë-15, Kriva Pallankë -1, Radovish-3, Krushevë-2, Koçan-20, Probishtip-3, Dojran-3, Pehçevë-4, Berovë-3, Vallandovë-2, Dellçevë-3, Kratovë-3, Sveti Nikollë-9 dhe Negotino -17.

Ndërkaq në 24 orët e fundit betejën me virusin korona e kanë humbur 25 pacientë.

TË NGJAJSHME