23 raste të reja me Covid-19, 9 të shëruar dhe një viktimë

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve janë regjistruar 23 raste të reja me Covid-19 nga gjithsej 702 teste të realizuara.

Sipas qyteteve ku janë regjistruar rastet e reja janë: Shkup-12, Kumanovë-4, Tetovë-4, Prilep-2 dhe 1 në Negotinë.

Nga numri i përgjithshëm i testeve të bëra 203 janë nga skriningu nëpër çerdhe dhe të gjitha testet kanë rezultuar negativ.

Gjithashtu ministria e Shëndetësisë informon se në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 9 pacientë të shëruar, edhe atë, 3 në Shkup, 3 në Veles, nga 1 në Strugë, Prilep dhe Koçan.

Në spitali “8 Shtatori” në mëngjes ka humbur jetën një 47 vjeçar nga Tetova me sëmundje kronike i cili ishte pranuar mbrëmë me simptoma të virusit, ndërsa testi pozitiv ka dalur sot.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vendin tonë me Covid-19 shkon në 1921, numri i të shëruarve ka arritur në 1387 janë shëruar, 112 kanë humbur betejën me virusin. Për momentin në vendin tonë ka 422 raste aktive me Covid-19.

 

 

 

 

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -