2 viktima, 152 raste të reja me Covid-19 dhe 126 të shëruar

Must Read

Në spitalin në Strugë nuk ka vend për persona pozitivë në Kovid-19

Dhjetë shtretërit e planifikuar për pacientët pozitivë për Kovid 19 në Repartin Intern të Spitalit të Përgjithshëm...

Zekiri, Llukarevska dhe Rexhepi japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Rexhepi nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1630 testime të realizuara 152 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-58, Kumanovë-5, Dibër-2, Shtip-5, Prilep-4, Tetovë-5, Strugë-6, Veles-1, Manastir-5, Ohër-3, Kavadarc-2, Gostivar-1, Gjevgjeli-6, Strumicë-14, Koçan-18, Probishtip-1, Berovë-4, Vallandovë-4, Dellçevë-3, Sveti Nikollë-3 dhe Kërçovë-4.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 126 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-32, Kumanovë-17, Shtip-5, Prilep-7, Tetovë-7, Strugë-6, Veles-4, Manastir-1, Ohër-2, Gostivar-1, Gjevgjeli-15, Strumicë-5, Kriva Pallankë-2, Koçan-7, Probishtip-1, Pehçevë-5, Berovë-2, Vinicë-3, Dellçevë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-1.

Ndërkaq në 24 orët e fundit betejën me virusin korona e kanë humbur dy pacientë.

Në spitalin në Strugë nuk ka vend për persona pozitivë në Kovid-19

Dhjetë shtretërit e planifikuar për pacientët pozitivë për Kovid 19 në Repartin Intern të Spitalit të Përgjithshëm të Strugës janë mbushur.

Zekiri, Llukarevska dhe Rexhepi japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Rexhepi nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

More Articles Like This