12 të vdekur dhe 40 të plagosur nga sulmi raketor mbi qytetin Ganxha të Azerbajxhanit

Must Read

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah,...

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave...

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e...

Një sulm me raketa është kryer mbrëmjen e kaluar një orë pas mesnate në qytetin e dytë më të madh të Azerbajxhanit, Ganxha.

Në sulm janë vrarë 12 persona, janë plagosur më shumë se 40 të tjerë dhe është shkaktuar dëm i konsiderueshëm në infrastrukturën civile dhe të transportit, bëri të ditur Prokuroria e shtetit të Azerbajxhanit.

Në të njëjtën kohë, forcat ushtarake në Nagorno Karabah pohojnë se Stepanakert dhe Shusha u granatuan në mëngjes, duke plagosur civilë.

Sipas autoriteteve të Azerbajxhanit, sulmi shkaktoi dëme serioze në infrastrukturën civile dhe nëpër rrugë.

Shtohet se Ganxha është sulmuar me raketa “Skad” (R-17) edhe nga territori i Armenisë, ndërsa pala armene i mohon pretendimet e këtilla.

Një operacion shpëtimi është duke u zhvilluar për të përcaktuar nëse ka popullsi civile nën rrënojat e ndërtesave.

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah, që sot hyri në fuqi.

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave (LSM) të udhëhequr nga kryetari...

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e pacientëve të vdekurv kanë qenë...

CMG publikon dokumentarët për 70 vjetorin e Luftës se Rezistencës

Të dielën u zhvillua në Pekin ceremonia e publikimit të serisë së veprave tematike në përkujtim të Luftës së Rezistencës dhe të...

Prej nesër Kuvendi vendos për kufizimin e numrit të mysafirëve nëpër shtëpi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon që Ligji për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse nesër do të jetë në procedurë parlamentare.

More Articles Like This