12 të vdekur, 112 të shëruar, 132 raste të reja me COVID-19

Must Read

Kryeinfermierja në Klinikën Infektive jep dorëheqje?!

Kryeinfermierja në Klinikën Infektive në Shkup, Zorica Lubiçiq Mitiq ka dorëzuar kërkesë për dorëheqje, njoftojnë mediat.

Gashi: Arrestimet nuk i ka kryer policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi sonte tha se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet...

​Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë...
- Advertisement -

12 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit. Pesë nga viktimat janë nga Shkupi, dy nga Tetova, dy nga Struga dhe nga një viktimë nga qytetet Shtip, Veles dhe Gostivar.

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 868 teste të bëra, 132 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë informon se 57 raste të reja janë në Shkup, 19 në Tetovë, 13 në Shtip, 10 në Kumanovë, 7 në Prilep, 6 në Gostivar, 5 në Ohër, 4 në Veles, 3 në Strugë, nga dy të infektuar në Probishtip dhe Shën Nikollë, si dhe nga një rast i ri në Dibër, Manastir, Kavadar dhe Resnjë.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 112 pacientë të shëruar. Prej tyre 42 janë nga Shkupi, 40 nga Shtipi, 16 nga Tetova, 5 nga Gostivari, 3 nga Probishtipi, nga dy në Koçan dhe Shën Nikollë dhe nga një i shëruar në Prilep dhe Veles, përcjell tv21.tv.

- Advertisement -

Që nga fillimi i pandemisë në vend janë bërë gjithsej 59,633 teste./TV21

- Advertisement -

Kryeinfermierja në Klinikën Infektive jep dorëheqje?!

Kryeinfermierja në Klinikën Infektive në Shkup, Zorica Lubiçiq Mitiq ka dorëzuar kërkesë për dorëheqje, njoftojnë mediat. Në kërkesën e...

Gashi: Arrestimet nuk i ka kryer policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi sonte tha se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet e kryetarit dhe nënkryetarit të...

​Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë 3:3.

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor që të përfshihen në luftën...

Mickoski: Nuk ka reforma me Kacarskën si gjykatëse kushtetuese

Kryetari i opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, në profilin e tij në Facebook shkruan se nuk ka reforma me gjykatësen Dobrilla Kacarska si...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -