ZGJEDHJET

12 të vdekur, 112 të shëruar, 132 raste të reja me COVID-19

Must Read

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin...

Beograd, paralajmërohen protesta të reja!

Pas protestave të djeshme në Beograd të Serbisë për paralajmërimin e kthimit të orës policore nga presidenti...

KE aprovon planin gjerman prej 500 miliardë eurosh ndihma kundër Covid-19

Komisioni Evropian ka aprovuar planet gjermane për të krijuar një fond prej 500 miliardë eurosh (564 miliardë...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

12 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit. Pesë nga viktimat janë nga Shkupi, dy nga Tetova, dy nga Struga dhe nga një viktimë nga qytetet Shtip, Veles dhe Gostivar.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 868 teste të bëra, 132 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë informon se 57 raste të reja janë në Shkup, 19 në Tetovë, 13 në Shtip, 10 në Kumanovë, 7 në Prilep, 6 në Gostivar, 5 në Ohër, 4 në Veles, 3 në Strugë, nga dy të infektuar në Probishtip dhe Shën Nikollë, si dhe nga një rast i ri në Dibër, Manastir, Kavadar dhe Resnjë.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 112 pacientë të shëruar. Prej tyre 42 janë nga Shkupi, 40 nga Shtipi, 16 nga Tetova, 5 nga Gostivari, 3 nga Probishtipi, nga dy në Koçan dhe Shën Nikollë dhe nga një i shëruar në Prilep dhe Veles, përcjell tv21.tv.

- Advertisement -

Që nga fillimi i pandemisë në vend janë bërë gjithsej 59,633 teste./TV21

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Beograd, paralajmërohen protesta të reja!

Pas protestave të djeshme në Beograd të Serbisë për paralajmërimin e kthimit të orës policore nga presidenti Aleksandar Vuçiq, protestuesit edhe sot...

KE aprovon planin gjerman prej 500 miliardë eurosh ndihma kundër Covid-19

Komisioni Evropian ka aprovuar planet gjermane për të krijuar një fond prej 500 miliardë eurosh (564 miliardë dollarë) për të mbështetur bizneset...

Pendarovski – Holshtajn: Gjermania mbetet partner i besueshëm i Maqedonisë së Veriut

Gjermania ka qenë dhe do të mbetet partner i besueshëm i Maqedonisë së Veriut dhe do të vazhdojë ta mbështesë atë me...

Vdes gazetarja Jasmina Spasovska!

Pas një sëmundje të gjatë sot në Shkup ka ndërruar jetë gazetarja Jasmina Spasovska. Spasovska punonte në TV24, më parë ajo ka...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -