10 vjet pa mbretin e pop-it

МË SHUMË

Koronavirusi shkatërron tregjet e aksioneve botërore

Aksionet me vlerë 15 trilionë dollarë u shlyen në bursat botërore Tërmeti në tregjet botërore të kapitalit, valutave dhe mallrave,...

Aeroplani me 181 shtetas tonë nga Gjermania duhet të zbresë pas mesnate në Shkup

Sonte në aeroportin e Shkupit duhet të arrijnë edhe 181 shtetas tonë nga Gjermania. Ata gjenden në aeroplanin që pritet...

Kurti iu drejtohet qytetarëve nga ballkoni i Kryeministrisë

“Është situata më serioze që pas luftës në Kosovë” Në kohën kur edhe Kosova po përballet me pandeminë e koronavirusit,...
- Reklama -

10 vjet nga vdekja e Jackson-it

Jackson, i njohur gjerësisht si mbreti i pop-it nga fansat e tij të shumtë, ka qenë një nga figurat më të njohura të shekullit të 20-të. Ai u bë yll global në vitet e ’80-ta, transmeton rtv21.tv

Në vitin 2009, teksa po përgatitej për turneun e tij “This is It”, 50-vjeçari u gjet i vdekur nga mbidoza e propofolit anestetik. Në gusht të atij viti, Gjykata e Los Angelosit e shpalli mjekun e tij, Conrad Murray, fajtor për vrasje pasi i kishte dhënë këngëtarit një mbidozë ilaçi propofol për ta ndihmuar të flinte.

Jackson u varros në Forest Laën Memorial Park në Glendale të Kalifornisë, pothuajse dy muaj pas vdekjes së tij.

Në fillim të vitit 2019, u shfaq dokumentari “Leaving Neverland”, ku Jackson akuzohet për abuzim seksual. Në dokumentarin katër-orësh, i cili u transmetua në një format pak më të shkurtër gjatë dy netëve në Britani të Madhe këtë javë, Wade Robson dhe James Safechuck akuzuan Jackson për abuzime të përsëritura seksuale kur ishin fëmijë. Pasi filmi u transmetua në Sundance në janar, familja e Jackson e quajti atë një “linçim publik” dhe ngriti padi kundër HBO-së, e cila bashkë-prodhoi dokumentarin. HBO është në pronësi të kompanisë mëmë të CNN.

Këto janë disa nga arritjet më të mëdha të Jackson-it: artisti i parë që ka fituar tetë Grammy në një natë; artisti i parë që ka shitur më shumë se një milion kopje të këngëve në një javë. Ndikimi i tij në vallëzim ka qenë po aq i fuqishëm. Fansat anembanë botës janë përpjekur të imitojnë rrëshqitjet dhe rrotullimet e tij. Michael Jackson njihet për albumet “Off The Wall”, “Thriller” dhe “Bad”./21Media

#21REPORTER

A vëreni shkelje serioze të masave të Qeverisë? Tubime njerëzish apo jeni në një nga vendet e rrezikshme me koronavirus? Ndani me ne historinë Tuaj me video apo fotografi në e-mail: [email protected]

- Advertisement -
- Reklama -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Koronavirusi shkatërron tregjet e aksioneve botërore

Aksionet me vlerë 15 trilionë dollarë u shlyen në bursat botërore Tërmeti në tregjet botërore të kapitalit, valutave dhe mallrave,...

Aeroplani me 181 shtetas tonë nga Gjermania duhet të zbresë pas mesnate në Shkup

Sonte në aeroportin e Shkupit duhet të arrijnë edhe 181 shtetas tonë nga Gjermania. Ata gjenden në aeroplanin që pritet të arrijë në Shkup në...

Kurti iu drejtohet qytetarëve nga ballkoni i Kryeministrisë

“Është situata më serioze që pas luftës në Kosovë” Në kohën kur edhe Kosova po përballet me pandeminë e koronavirusit, kryeministri në detyrë i Kosovës...

Kina nis normalitetin në sport!

Në Evropë raste të shumta me COVID 19 Në Kinë vendi ku shpërtheu virusi Covid 19 , ka filluar edhe jeta sportive të normalizohet. Nga...

Testime për COVID-19 edhe në Çair, Ganiu: Nuk i rrezikon qytetarët

Në edicionin qëndror të lajmeve në TV 21 mysafir ishte kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu. Në lidhje me pikën e testimit që do...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com