10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Must Read

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna,...

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës.

Shkarkimi i tij vjen pas një jave në të cilën lojtarët e Mainzit refuzuan të stërviten pasi sulmuesi Adam Szalai u pezullua dhe iu tha të gjejë një klub të ri.

Raportet thonë se Szalai kërkoi që të paguhen pagat e mbetura të ekipit – të mbajtura gjatë fazave të hershme të pandemisë COVID-19.

Klubi mohoi raportet, duke thënë se ai ishte përjashtuar për “arsye sportive”.

Mainz më pas pësoi një humbje 4-1 nga Stuttgarti të shtunën. Beierlorzer, 52-vjeç, kishte qenë në krye të Mainzit që nga nëntori 2019 dhe do të zëvendësohet ndërkohë nga ndihmësi i trajnerit Jan-Moritz Lichte.

“Unë jam i zhgënjyer me vendimin e klubit,” tha Beierlorzer. “Sidoqoftë, i uroj Mainzit dhe ekipit të gjitha të mirat për të ardhmen.”

Ai është menaxheri i dytë në Bundesligë që shkarkohet këtë sezon, pasi David Wagner u shkarkua nga Schalke të dielën.

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë...

More Articles Like This