Array

1 milion porosi për Apple Watch që në ditën e parë

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Gati 1 milion njerëz kanë porositur orën Apple Watch në SHBA që në ditën e parë. Sipas një raporti nga kompania e hulumtimit të tregut, Slice Intelligence, 957 mijë njerëz porositën orën e parë të Apple-it ditën premte, ku 62% e tyre blenë variantin më të lirë, Apple Watch Sport. Çdo blerës shpenzoi afërsisht 503.83 dollarë për një orë. Kompania Slice është bazuar tek të dhënat e marra direkt nga konsumatorët.

Blerësit e versionit Apple Watch Sport harxhuan 382.83 dollarë për një njësi, ndërsa ata që porositën versionin Apple Watch shpenzuan 707.04 dollarë, mesatarisht. Raporti nuk përmend versionin më të shtrenjtë, Apple Watch Edition.

- Advertisement -

Apple Watch vjen në dy madhësi, me kasë 38 mm dhe 42 mm. Sipas Slice, 71% e klientëve zgjodhën versionin më të madh. Sa i përket ngjyrave, 40% e blerësve zgjodhën versionin me kasë prej alumini ngjyrë gri, pasuar nga versioni me çelik të pandryshkshëm që u porosit nga 43% e blerësve, 23% porositën versionin me alumin ngjyrë argjendi dhe 3% porositën versionin me çelik të pandryshkshëm ngjyrë të zezë. Blerësit gjithashtu preferuan më shumë versionet me rrip ngjyrë të zezë, ku gati 49% e tyre porositën këtë version.

Raporti përmend gjithashtu shitjet e laptopit të ri të Apple-it, Macbook. Porositjet për këtë laptop nisën të premten. Reth 40 mijë Macbook u porositën në internet, ku 58% e blerësve preferuan versionin me ngjyrë gri dhe 36% pëlqyen versionin gold.

- Advertisement -

Shitjet zyrtare të Apple Watch do të nisin më 24 prill në 9 shtete: Australi, Kanada, Kinë, Francë, Gjermani, Hong Kong, Japoni, Angli dhe SHBA.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -