Array

​Zbarkuan 90 klandestinë në brigjet e Italisë, arrestohet skafisti shqiptar

Must Read

“Këtë vit, gjendja është ndërlikuar edhe më shumë për shkak të pandemisë së Kovid-19”, tha Pendarovski në 75-vjetorin e OKB-së

Në ngjarjen e nivelit të lartë, që u mbajtur mbrëmë në New York (Nju Jork) për 75-vjetorin...

Dimitrovi në vizitën e parë pune zyrtare në Bruksel

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov , sot 22 shtator (e martë) do të qëndrojë...

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita...
- Advertisement -

Klandestinë me jaht drejt brigjeve italiane. Kanë zgjedhur këtë formë transporti dy trafikantë të qënieve njerëzore, një shqiptar dhe një sirian, kjo edhe për t’iu shmangur vëzhgimit të autoriteteve policore, por pa sukses.
Edvin Bllacaj, 37 vjeç nga Shqipëria që bashkë me sirianin Shafik Sahyouni, 32 vjeç janë vënë në pranga mbrëmjen e së hënës nga policia në Crotone, pasi dy ditë më parë kishin zbarkur në brigjet italiane 90 emigrantë, mes tyre 27 të mitur.

Identifikimi i tyre erdhi pas bashkëpunimit të disa prej klandestinëve që kishin mbërritur në Itali. Dy të arrestuarit ishin fshehur mes klandestinëve dhe hiqeshin si të tillë.

- Advertisement -

Mësohet se jahti me gjatësi prej 15 metrash dhe me 90 klandestinë në bord ishte nisur nga brigjet turke mbrëmjen e 29 korrikut, për të mbërritur në 2 gusht në Itali.

Policia ka dërguar në burg dy skafistët, ndërsa klandestinët do të regjistrohen dhe më pas akomodohen në një qendër pritjeje.

- Advertisement -

“Këtë vit, gjendja është ndërlikuar edhe më shumë për shkak të pandemisë së Kovid-19”, tha Pendarovski në 75-vjetorin e OKB-së

Në ngjarjen e nivelit të lartë, që u mbajtur mbrëmë në New York (Nju Jork) për 75-vjetorin e Organizatës së Kombeve të...

Dimitrovi në vizitën e parë pune zyrtare në Bruksel

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov , sot 22 shtator (e martë) do të qëndrojë në vizitë pune në Bruksel...

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita në pjesët perëndimore do të...

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -