Array

​Ronaldinho do ta mbyll karrierën në Meksikë

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Ylli brazilian, Ronaldinho, 35 vjeç, është shprehur se do t’i japë fund karrierës në fund te sezonit, gjatë një konference shtypi në klubin e tij meksikan te Queretaro.

Braziliani, kampion botë në Japoni dhe Korenë e Jugut në 2002, i jep kështu fund zërave lidhur me tërheqjen e tij.

- Advertisement -

Ai tha gjithashtu se do të vazhdojë të luaje deri në fund duke qene “kompetitiv”, në klubin ku ka kaluar “momentet më të mira” në Meksike.

Ish-lojtari i PSG, FC Barcelona dhe AC Milan, tha gjithashtu se do ta zgjidh kontratën e tij me klubin modest te Querataro, më të cilin është lidhur deri në qershor të 2016.

- Advertisement -

Këtë jave, shtypi brazilian shkruante se Ronaldinho mendon që t’i japë fund karrierës në fund të këtij sezoni, duke u përgatitur për festën e lamtumirës.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -