Array

​Prishtina nis blerjen e 51 autobusëve

Must Read

Gratë janë dukshëm më pak të paguara se burrat për punën e njëjtë, nevojitet pagë gjinore e barabartë

Institucionet kompetente në bashkëpunim me sektorin privat dhe sindikatat  të zhvillojnë mekanizëm efikas i cili do të...

Hulumtim: Kushtet e këqija të motit kanë shkaktuar katastrofë natyrore te një pjesë e madhe të vreshtat në rajonin e Tikveshit

Vreshtaria dhe prodhimi i verës në vend janë ndër degët më të prekura me krizën, por edhe...

Supremja konfirmoi dënimet me burg për Gruevskin, Popovskin dhe Jankullovskën

Nëpërmjet një kumtese nga Gjykata Supreme, informojnë se kanë hedhur poshtë ankesat e parashtruara nga të dënuarit...
- Advertisement -

Komuna e Prishtinës ka hapur sot tenderin për blerjen e 51 autobusëve të ri. Këtë e ka bërë me dije vetë kryetari i komunës Shpend Ahmeti, i cili përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, shpreh lumturinë e tij për hapjen e këtij tenderi.

“Sot jam shumë i lumtur qe u publikua tenderi për blerjen e 51 autobusëve të ri në komunën e Prishtinës. Kushtet e tenderit u publikuan sot në webfaqen e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) me kredin e së cilës po mundësohet ky projekt. Ky është projekti më i madh kapital në komunën e Prishtinës dhe me këtë projekt do të rindërtohet transporti publik në komunën tonë”, shkruan Ahmeti në Facebook.

- Advertisement -

Ahmeti thotë se tenderi ndërkombëtar me rregulla të BERZH do të jetë i hapur deri me 17 shtator 2015.
I pari i Prishtinës po ashtu falënderon ekipin që e ka sjell këtë projekt deri në këtë fazë, në krye me nënkryetarin Dardan Sejdiu.

- Advertisement -

Gratë janë dukshëm më pak të paguara se burrat për punën e njëjtë, nevojitet pagë gjinore e barabartë

Institucionet kompetente në bashkëpunim me sektorin privat dhe sindikatat  të zhvillojnë mekanizëm efikas i cili do të kontribuojë  për barazimin e pagave...

Hulumtim: Kushtet e këqija të motit kanë shkaktuar katastrofë natyrore te një pjesë e madhe të vreshtat në rajonin e Tikveshit

Vreshtaria dhe prodhimi i verës në vend janë ndër degët më të prekura me krizën, por edhe me kushtet e këqija të...

Supremja konfirmoi dënimet me burg për Gruevskin, Popovskin dhe Jankullovskën

Nëpërmjet një kumtese nga Gjykata Supreme, informojnë se kanë hedhur poshtë ankesat e parashtruara nga të dënuarit në rastin “Tanku”, Nikolla Gruesvki,...

Janë sanksionuar 513 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrolle të intensifikuara në fushën e trafikut, me ç’rast gjithsej në...

Henkok: Po përkeqësohet situata në Britani të Madhe, karantina opsioni i fundit

Ministri britanik i Shëndetësisë, Met Henkok deklaroi se është duke u përkeqësuar situata në vend dhe se numri i pacientëve të hospitalizuar...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -