Array

​Ferizaj: Arrestohet demoluesi i shkollës

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Pas një pune të suksesshme operative, njësitet policore të stacionit policor në Ferizaj kanë arrestuar të dyshuarin për kryerjen e veprave penale të “vjedhjes së rëndë” dhe “dëmtim prone” në shkollën ,,Gjon Serreçi” në Ferizaj.

Raportet e para flasin se i mituri E.N. me datë 06.04.2015 ka dëmtuar dy dritare të kësaj shkolle ,kurse me 09.04.2015 duke depërtuar me forcë në objektin e po kësaj shkolle ,ka dëmtuar disa dyer të zyrave si dhe ka dëmtuar një numër të ditarëve shkollor.

- Advertisement -

“Hetuesit policorë gjatë intervistimit i cili është kryer në prani të prindit dhe punëtorit nga Qendra për Punë Sociale, kanë identifikuar vendin dhe gjetur provat materiale ku i dyshuari kishte shkatërruar dy ditarë, kurse pesë të tjerë i kishte ndezur”, ka thënë zëdhënësi rajonal i policisë, togeri Agim Gashi.

Gjithashtu bëhet e ditur se policia ka pasur edhe informatën se ky i dyshuar posedon edhe një armë zjarri, ku pas bisedës i njëjti ka pranuar se e ka një të tillë, por ajo armë është e një shoku dhe se me të njëjtën armë ka postuar një foto në rrjetin social.

- Advertisement -

“Në bashkëpunim me prindin e të dyshuarit, arma është sjellë dhe konfiskuar, kurse ndaj pronarit të armës ,gjithashtu i mitur J.T. është ngritur kallëzim penal për mbajtje në pronësi ,kontroll ose posedim i paautorizuar të armëve”.ka thënë Gashi.

Pas intervistimit ,personat janë liruar, kurse lënda është duke u kompletuar nga hetuesit policorë dhe do të dërgohet në gjykatën kompetente.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -