Array

​Cili burrështetas fiton më shumë se Obama

Must Read

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet...

630 gjoba për mosmbajtjen e maskës gjatë 24 orëve të fundit

Në territorin e vendit tonë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 630 gjoba për mosmbajtjen e...
- Advertisement -

Nuk është Barack Obama e as Angela Merkel të cilët janë shefat e shteteve më të fuqishme në botë që kanë pagë të majme.
Në një listë që ka publikuar CNN Money dhe Bloomberg, është kryeministri i Singapurit Le Hsien Loong, i cili për një vit ka fituar 1.7 milion dollarë.
Kjo shifër është katër herë më e madhe se të ardhurat që realizon presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barcak Obama.

Ky i fundit ka të ardhura vetëm 400 mijë dollarë në vit, e pak më poshtë është kancelaria e Gjermanisë Angela Merkel, e cila realizon të ardhura vjetore në vlerë prej 234 mijë euro.

- Advertisement -

Kryeministri i Australisë Tony Abbot me 389 mijë dollarë ndërsa pas tij në listë vjen kryeministri i Kanadasë, Stephen Harper që ka marrë si pagë vetëm 260 mijë dollarë.

Në listë është edhe kryetari i Afrikës së Jugut, Jacob Zuma (223 mijë dollarë), kryeministri i Britanisë së Madhe David Cameron (214 mijë dollarë) etj.

- Advertisement -

E krejt në fund të listës, ka mbetur kryeministri i Indisë, i cili ka fituar vetëm 30.300 euro për tërë vitin ose rreth 60 herë më pak se kolegu i tij nga Singapuri.

burshtetas

- Advertisement -

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet pas shpërthimit shkatërrues në gusht...

630 gjoba për mosmbajtjen e maskës gjatë 24 orëve të fundit

Në territorin e vendit tonë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 630 gjoba për mosmbajtjen e maskës, informojnë nga MPB.

Besimi – Sahakyan: Sistemi më i mirë për financat publike, më pak ekonomi informale dhe decentralizim fiskal

Fokusi i bashkëpunimit të Ministrisë së Financave me Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në periudhën e ardhshme do të...

Protestë në Butel, bllokohet udhëkryqi kryesor i rrugës “Butelska”

Disa banor të Butelit kanë bllokuar udhëkryqin kryesor të rrugës “Butelska”. Siç thonë protestuesit, ata protestojnë kundër premtimit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -