Zjarri i ri në Bejrut është vendosur nën kontroll

Must Read

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan...
- Advertisement -

Zjarri që shpërtheu dje në portin në Bejrut sot është vendosur nën kontroll, ndërsa në të, për fat, nuk ka të lënduar.

Zjarri u shfaq pesë javë pas shpërthimit katastrofik në depon me nitrat amoni, në të cilin e humbën jetën 192 persona.

- Advertisement -

Ky është zjarri i dytë për këtë javë në portin e Bejrutit, për shkak se autoritetet urdhëruan largimin e të gjitha materialeve të rrezikshme nga porti libanez dhe nga aeroporti i atjeshëm, me qëllim që në të ardhmen të shmangen incidentet nga lloji i tillë.

Tani për tani nuk dihen arsyet për zjarrin e ri, për shkak të së cilit Bejruti u mbulua nga tymi i zi dhe avuj helmues, ndërsa mediumet amerikane theksojnë se policia ushtarake libaneze tani më filloi të hapë hetim për rastin.

- Advertisement -

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt/Ligj të ri

https://youtu.be/0o3WxJSWFE4 Problemi me dislokimin e bastoreve mbetet akoma i pazgjidhur. Ndonëse janë dhënë shumë premtime, pikat e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -