Array

Zjarr në Gjermani, 27 persona të plagosur

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Si pasojë e një zjarri në një ish-bukner i mbetur nga lufta e Dytë Botërore i cili përdorej si zdruktari në qytetin Hamburg në veri të Gjermanisë plagosen 27 persona.
Ndërsa zëdhënësi i zjarrëfikëses në Hamburg Henrik Frese ka njoftuar e zjarri ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në pjesën e ish-bunkerit që përdorej si zdruktari.

Frese duke vënë në dukje se gjatë shuarjes së zjarrit kanë ndodhur shpërthime ai ka thënë se pati një valë të fuqishme shpërthimi saqë edhe biçikletat u ngritën në ajër.

- Advertisement -

Si pasojë e zjarrit dhe shpërthimit u plagosën rëndë 11 persona duke përfshirë 8 zjarrëfikës si dhe 15 të tjerë u ndikuan nga asfiksimet e tymit. Ndërsa një punonjës i zjarrëfikëses i ka rënë të fikët.

Theksohet se në bunkerin e mbetur nga lufta e Dytë Botërore janë të magazinuara 100 tonë vaj estetik dhe se pritet që punimet e zjarrëfikëseve për fikjen dhe ftohjen të përfundojnë pas drekës.

- Advertisement -

Bunkerët e vjetër në Gjermani në përgjithësi përdoren si shtëpi, depo ose vende për aktivitet kulturore.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -