Zjarr i madh në ishullin grek Ikaria

TË FUNDIT

Pjesa më e madhe e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Trampit

Shumica e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Donald Trampit. Edhe krahas asaj se shumica e senatorëve...

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona që t’i lehtësojë udhëtimet ndërkombëtare për qytetarët e...

Seanca të katër komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seanca Komisioni për financim dhe buxhet, Komisioni...

Ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Tetovë-Kodra e Diellit

Komunikacioni nëpër rrugët e shtetit po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Borë me intensitet të dobët bie në Prilep...

Mot me vranësira dhe i ftohtë, në disa vende me të reshura të dobëta të borës

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i ftohtë me erë të matur deri të përforcuar, ndërsa...

Zjarr i madh pyjor shpërtheu gjatë natës  në ishullin grek Ikaria, ndërsa sipas mediave greke nuk paraqet rrezik për vendet e populluara.

Sipas informatave të njëjta, prefekti i ishullit ka kërkuar nga banorët e katër lagjeve të përgatiten për evakuim parandalues eventual, megjithatë  diçka e tillë nuk ishte  e nevojshme.

Herët në mëngjes ishin përforcuar plotësisht forcat e zjarrfikësve dhe intervenojnë 40 zjarrfikës me 10 automobila, dy ekipe të këmbësorisë, dy helikopterë, dy aeroplanë, si dhe vullnetarë dhe cisterna të komunës.

TË NGJAJSHME