Zidane do të qëndrojë te Reali i Madridit edhe për sezonin e ardhshëm

TË FUNDIT

Zinedine Zidane do të qëndrojë te Reali i Madridit edhe për sezonin e ardhshëm.

Siç shkruan gazeta madrilene Marca presidenti Florentino Perez dhe tekniku francez kanë biseduar mes tyre pas përfundimit të kampionatit dhe është zyrtarizuar vazhdimësia e Zinedine Zidane në stolin e Los Blancos.

Fitimi i titullit të 34-t në historinë e klubit ka shuar çdo dyshim përsa i përket të ardhmes së Zidane, me presidentin Perez që në një intervistë ka përdorur fjalë të ëmbla për trajnerin francez.

“Zidane është një bekim për Realin e Madridit”, ka deklaruar Perez kur skuadra fitoi matematikisht titullin kampion.

error: Content is protected !!