Zgjidhen anëtarët e Këshillit të prokurorëve publik

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Komisioni për zbatimin e zgjedhjeve për anëtarë të Këshillit nga radhët e prokurorëve publik sot ka publikuar rezultatet pas zgjedhjeve të zbatuara nga ana e prokurorëve publik në Republikën e Maqedonisë së Veriut, sipas konkursit të shpallur në Gazetën Zyrtare të RMV-së nr.128/20 nga 18.05.2020 në territorin e PLP Manastir, PLP Gostivar, PLP Shkup si dhe nga lista e posaçme e kandidatëve të prokurorëve publik të të gjitha bashkësive që nuk janë shumicë në Republikën e Maqedonisë së Veriut për gjithë territorin e vendit.

“Për anëtar të PLP Manastir është zgjedhur Antonio Jolevski- prokuror publik në PTHP Manastir, për anëtar të këshillit nga PLP Gostivar është zgjedhur Faik Arsllani- prokuror publik në PLP Gostivar, për anëtar të Këshillit të PLP- Shkup është zgjedhur Fidanka Rajevska- prokuror publik në PLP Shkup, për anëtar të listës së posaçme të kandidatëve për prokuror publik që nuk janë shumicë në RMV për gjithë territorin e Republikës është zgjedhur Kole Shterjev- prokuror publik në PLP Shkup”, theksohet në komunikatën e Këshillit të prokurorëve publik të RMV-së./MIA

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -