Zgjedhjet parlamentare në Shqipëri do të mbahen më 25 prill 2021

Must Read

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë...

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona...
- Advertisement -

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Shqipëri do të mbahen më 25 prill të vitit 2021.

Datën me dekret e ka caktuar presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, pas konsultimeve, të cilat partitë politike i kanë mbajtur para dy ditëve.

- Advertisement -

“Në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, Kodit zgjedhor, si dhe pas konsultimeve me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë, e caktoj 25 prillin (e diel) të vitit 2021 për ditë për realizimin e zgjedhjeve parlamentare. Dekreti hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në publikimin e faqes zyrtare të presidentit.

Të premten presidenti Meta, gjatë tërë ditës ka pasur takime të ndara me liderë dhe përfaqësues të partive politike rreth caktimit të datës së zgjedhjeve.

- Advertisement -

Zgjedhjet e fundit parlamentare në Shqipëri u mbajtën më 26 qershor të vitit 2017. Në këto dhe ato paraprake, në vitin 2013 fituan socialistët e kryeministrit aktual Edi Rama. 

- Advertisement -

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë në shkollat në mbarë vendin.

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh që nga fillimi i pandemisë,...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Aksident i rëndë trafiku në autostradën Negotinë – Demir Kapi, humb jetën një person, tre të tjerë të lënduar

Një person ka humbur jetën ndërsa tre të tjerë janë lënduar pasi që një automjet me targa të Shkupit është rrokullisur në...

Slloveni, mbajtja e maskës e detyrueshme edhe në ambient të hapur

Në Slloveni prej sot është e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur në raste kur është e pamundur të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -