Zgjedhje parlamentare në Kroaci më 5 korrik

Must Read

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore...

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve...
- Advertisement -

Presidenti kroat, Zoran Milanoviq sot i ka shpallur zgjedhjet parlamentare më 5 korrik.

Zgjedhjet parlamentare për përbërjen e dhjetë të Kuvendit nga pavarësia do të mbahen në Kroaci të dielën, më 5 korrik, ndërsa në përfaqësitë diplomatike dhe konsullore, të shtunën më 4 korrik dhe të dielën më 5 korrik.

Vendimi për shpalljen e zgjedhjeve për anëtarë të Parlamentit kroat do të hyjë në fuqi më 2 qershor 2020, ka informuar Milanoviqi, transmeton Hina.

Votuesit kroat do të zgjedhin 151 deputetë, ku 140 në dhjetë njësi zgjedhore në Kroaci, tre do t’i zgjedh diaspora- qytetarë kroat të cilët jetojnë jashtë, ndërsa tetë anëtarë të pakicave do të zgjidhen në 12 njësi zgjedhore e cila i referohet gjithë shtetit.

- Advertisement -

Latest News

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të reja me Covid 19 nga...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 3...

Hoti ia tregon prioritetet e Qeverisë ambasadorit amerikan

Kryeministri Avdullah Hoti priti sot në një takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett.

BDI kërkon Kryeministër shqiptar! Zaev: Nëse ky është kusht, BDI nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme

https://youtu.be/Q6Cd0f9ILvc Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në 18 vjetorin e partisë ka përcaktuar synimin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -