Zelanda e Re do ta legalizojë eutanazinë

TË FUNDIT

Kinë, rritet prodhimi i biçikletave elektrike

Numri i biçikletave elektrike në Kinë ka arritur rreth 300 milionë, me shitje vjetore prej më shumë...

Johnson me plan dimëror për Covid-19

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, shpjegoi në një fjalim publik sot detajet e daljes nga...

Në Bosnje dhe Hercegovinë vazhdohet ora policore edhe për 14 ditë

Shtabi i krizës i Ministrisë federale të Shëndetësisë së Bosnje e Hercegovinës sot i vazhdoi masat për...

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit,...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të...

Qytetarët e Zelandës së Re votuan legalizimin e eutanazisë, tregojnë rezultatet e publikuara fillestare nga referndumi që u mbajt nga mesi i tetorit.

Sipas rezultateve fillestare, 65.2 për qind e qytetarëve e mbështetësin ligjin e eutanazisë, i cili lejon që njerëzit e sëmurë që nuk kanë më shumë se gjashtë muaj jetë të vdesin me asistencë, nëse miratohet nga dy mjekë.

Është paraparë që Ligji të hyjë në fuqi në nëntor të vitit 2021.

Ligj për eutanazi kanë Kanadaja dhe Holanda.

TË NGJAJSHME