Zejdi i kundërpërgjigjet Osmanit: Ke harruar shtyllën e turpit

Must Read

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës.

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë...

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve...
- Advertisement -

Bujar Osmani i BDI-së, dje për TV21 shpalosi 5 shtyllat kryesore për negociata me partitë shqiptare. Në lidhje me këtë deklaratë ka reaguar Skender Rexhepi-Zejdi, nga Aletrnativa, përmes një statusi në rrjetin social Facebook duke iu përgjigjur Osmanit.

Zejdi në statusi i tij ka shkurar se Bujar Osmani, ka harruar shtyllën e gjashtë, atë të turpit, siç e quan ai, duke iu referuar vjedhjes së votave shqiptare.

- Advertisement -

“E dëgjoj zëdhënësin e BDI-së teksa flet për 5 shtyllat kombëtare. Por ai e ka haruar shtyllen kryesore shqiptare, atë të 6-tën:
Shtylla e 6 e politikës kombëtare shqiptare është SHTYLLA E TURPIT, shtylla ku do të ngjiten fotografitë e vjedhësve të votës shqiptare nga lideri i partisë së tij deri te bandat lokale, ngase të dhunosh votën e lirë është njëjtë sikur të vrasish gjitha vlerat demoktatike perëndimore të cilat i synojmë ne si popull.
Prandaj, sot është dita që në ora 19.oo t’i themi STOP vjedhjes së lirisë dhe ardhmërisë shqiptare.”, ka shkruar Skender Rexhepi-Zejdi.

Në vazhdim ju përkujtojtojmë 5 kushtet për negociata me partitë shqiptare që i shpalosi Osmani për TV21.

- Advertisement -

“1. Në zgjedhje nuk garojmë me më shumë se dy lista. 2. Partia që e merr një votë më shumë flet në emer të shqiptarëve me komunitetet tjera. 3. Partitë dhe deputetët e partive që kanë një votë më pak, japin mbështetjte partisë së parë, që për vijat strategjike tona të flasin në emër të gjithë deputetëve shqiptarë, kurse për çështje të politikës ditore do të jenë korrektori kryesor. 4. Deputetët e partive jofituese nuk bëjnë biseda anësore për të dobësuar pozitat negociuese të partisë fituese ( si në vitin 2006). 5. Mundësi për bashkëpunime në forma të ndryshme në interes të qytetarëve mes partive politike shqiptare.”, ka thënë Bujar Osmani.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës. Nga Ministria...

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë qytetarët, njoftoi kryeministri Zoran Zaev....

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve kapitale. Këtë, siç informojnë nga...

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -