Array

Zbulojeni personalitetin përmes formës së fytyrës!

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Thuhet se leximi i fytyrës nuk mund të konsiderohet si një shkencë e saktë, por rezultatet nga studimet duken mjaft interesante.

Ja çfarë thotë forma e fytyrës për personalitetin tuaj:

- Advertisement -

Fytyra rrumbullake: Njerëzit me formë fytyre të rrumbullakët priren të jenë më emocional, të ndjeshëm dhe të kujdesshëm. Sipas studimeve, thuhet se burrat dhe gratë me këtë formë fytyre janë të prirur për fantazi seksuale dhe kanë tendencën të kenë marrëdhënie afatgjata.

Fytyrat ovale: Njerëzit me këtë formë fytyre janë më praktikë dhe metodikë në karrierën e tyre. Ata kanë potencial shumë të fortë dhe priren të jenë korrekt në gjithçka.

- Advertisement -

Fytyrat katrore: Individët me fytyrë në formë katrore, zakonisht posedojnë një mendje të mprehtë dhe analitike. Kanë personalitet të zjarrtë dhe bëhen lehtësisht agresiv. Ata janë ambiciozë dhe autoritarë.

Fytyrat trekëndëshe: Individët me këtë formë fytyre kanë shije të hollë për artet, personaliteti i tyre është krijues dhe i ndjeshëm. Nëse do të shiheshin nga këndvështrimi i një artisti, ata do të shikoheshin si individë me temperament flakërues.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -