Zaev: Nga ekipi qeveritar pres punë, ndershmëri dhe përgjegjësi

Must Read

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

 Pjesëtarë të Misionit Evropian për Sundimin e Rendit dhe Ligjit (EULEKS) sot kanë hyrë në zyrat e...

Ministri i Drejtësisë Mariçiq dënon sjelljen brutale të policisë ndaj romëve

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq e dënoi sjelljen brutale të policisë ndaj grupit të romëve dhe pret ...

Në Zyrën doganore “Tabanoc” në një automjet transportues janë gjetur tetë persona

Në Zyrën doganore “Tabanoc”, efektivë të policisë nga Stacioni policor “Tabanoc” gjetën dje tetë emigrantë në pjesën...
- Advertisement -

Kryeministri i ardhshëm dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev mbrëmë pas mbledhjes së Këshillit Qendror të partisë deklaroi se punën e parë që kërkoi nga ministrat e rinj është të punohet me zell, ndershmëri dhe përgjegjësi.

“Secili që do të gabojë para ligjit, nëse është Zaevi, dikush i njohur, ekspert apo jo, do të përgjigjet, por kjo nuk mjafton. Është i rëndësishëm edhe qëndrimi  etik. Pres që kuadrot të ndërmarrin përgjegjësi gjithmonë. Kjo është porosia  – të kenë kujdes si punojnë. Ndoshta  po, sipas ligjit, por jo edhe aq etik. Këto dy parime duhet të respektohen plotësisht. Ashtu udhëhiqemi edhe në formimin e institucioneve”, potencoi Zaev.

- Advertisement -

Zaev mbrëmë pas seancës së Këshillit Qendror i bëri të  ditur zgjedhjet kadrovike të  cilët do të jenë pjesë e qeverisë së re. Në Qeverinë e re, në vend që 26 ministra, si deri më tani, do të ketë 19 ministra apo shtatë më pak./MIA

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

 Pjesëtarë të Misionit Evropian për Sundimin e Rendit dhe Ligjit (EULEKS) sot kanë hyrë në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

Ministri i Drejtësisë Mariçiq dënon sjelljen brutale të policisë ndaj romëve

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq e dënoi sjelljen brutale të policisë ndaj grupit të romëve dhe pret  aksion të shpejtë dhe të...

Në Zyrën doganore “Tabanoc” në një automjet transportues janë gjetur tetë persona

Në Zyrën doganore “Tabanoc”, efektivë të policisë nga Stacioni policor “Tabanoc” gjetën dje tetë emigrantë në pjesën e pasme të një kamioni...

Mariçiq: Do të hartohet ligj mbi gjendjen e jashtëzakonshme dhe ushtarake

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi për ligjin mbi gjendjen e jashtëzakonshme dhe gjendjen ushtarake, duke...

Menduh Thaçi do ta ndihmojë “Besën” të formojë grup parlamentar?

Kreu i PDSH-së dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Parlament, Menduh Thaçi, mund të jetë deputeti që mund të ndihmojë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -