Zaev: Kam marrë reagime nga anë të ndryshme për zgjedhjen dhe komunikimin me gazetarët në Kuvend

Must Read

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep,...

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit...
- Advertisement -

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në llogarinë e tij në Facebook, njoftoi se ka marrë reagime për, siç thot ai, zgjedhjen e fjalëve dhe komunikimin me gazetarët pas seancës konstitutive në Kuvend.

“Kam marrë reagime nga anë të ndryshme në lidhje me zgjedhjen e fjalëve dhe mënyrën e komunikimit me gazetarët në Kuvend, pas seancës konstitutive. Unë pranoj vërejtjet e SHGM-së dhe në shkëmbimin e mendimeve me ta tashmë kamë theksuar se të gjithë duhet të bëjmë çmos për komunikim më të mirë në të ardhmen dhe se nuk e kam ndërmend të ndikoj në punën e mediave dhe gazetarëve. Çdo kush i jep llogari opinionit për veprimet dhe ne të gjithë kemi për detyrë të punojmë çdo ditë dhe bashkërisht për të parandaluar përhapjen e lajmeve të rreme, për të parandaluar shpifjet, fyerjet dhe sulmet ndaj çdo individi, përfshirë punonjësit e mediave”, shkruan në llogarinë Facebook, Zoran Zaev.

Добив реакции од различни страни од новинарската фела за изборот на зборови и начинот на комуникација со дел од…

Gepostet von Zoran Zaev am Donnerstag, 6. August 2020
- Advertisement -

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për trajnim në ujë të Armatës...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep, si më poshtë: E.E (28),...

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit erdhi pasi që disa ditë...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet pas shpërthimit shkatërrues në gusht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -