Array

Ymeri: Asociacioni ndryshon tërë territorin e Kosovës(Video)

Must Read

Lavrov: “Rrjedha Veriore 2” u bë çështje nderi për Gjermaninë

Ndërtimi i gazsjellësit “Rrjedha Veriore 2” u bë çështje nderi për Gjermaninë, deklaroi shefi i diplomacisë ruse,...

SHBA-ja, Rusia dhe Kina shkëmbyen akuza për pandeminë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së KB-së, Kina, SHBA-ja dhe Rusia ndërmjet vete shkëmbyen akuza se...

Pahor pritet në vilën “Vodno” me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake

Presidenti slloven Borut Pahor, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, paradite në vilën...
- Advertisement -

Pas nënshkrimit të marrëveshjes së mbrëmshme për formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, Lëvizja Vetëvendosje fton qytetarët e Kosovës që të jenë të gatshëm për ndërmarrje të përbashkëta të veprimeve të cilat do të ndalnin krijimin e këtij asociacioni. Këtu ata nuk përjashtojnë asnjë mundësi, madje as dhunën.

Kryetari i VV-së, Visar Ymeri, në një konferencë për media të mbajtur sot, tha se me formimin e këtij asociacioni nuk do të ketë ndryshime vetëm në komunat serbe, por në tërë Republikën e Kosovës. Ai tha se nëse Isa Mustafa nuk jep dorëheqje nga posti i kryeministrit, duhet të punohet që të rrëzohet e tërë qeveria.

- Advertisement -

Në konferencës e VV-së u tha se Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi duhet të marrin titullin e tradhtarëve të kombit, pas nënshkrimit të kësaj marrëveshje që u arrit mbrëmë.

- Advertisement -

Lavrov: “Rrjedha Veriore 2” u bë çështje nderi për Gjermaninë

Ndërtimi i gazsjellësit “Rrjedha Veriore 2” u bë çështje nderi për Gjermaninë, deklaroi shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov.

SHBA-ja, Rusia dhe Kina shkëmbyen akuza për pandeminë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së KB-së, Kina, SHBA-ja dhe Rusia ndërmjet vete shkëmbyen akuza se e kanë politizuar pandeminë e...

Pahor pritet në vilën “Vodno” me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake

Presidenti slloven Borut Pahor, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, paradite në vilën “Vodno” u takua me presidentin...

Sulmohen 5 policë në Veles, njëri me lëndime të rënda në kokë

Pesë policë të cilët mbrëmë u sulmuan nga dru-vjedhësit në zonën e fshatit Stepanci, u sollën në spitalin e Përgjithshëm në Veles.

Kim: Më vjen shumë keq për incidentin

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Xhong-un deklaroi se i vjen shumë keq për incidentin në të cilin ushtria e Koresë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -