Array

Yje të Hollivudit do të zbresin në Festivalin e Torontos

Must Read

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të...
- Advertisement -

Festivali të cilin e vlerësojnë si një ndër fazat e para drejt çmimit Oscar do të prezantojë 289 filma të metrazhit të gjatë dhe 100 të shkurtë nga 71 vende të ndryshme të botës, prej tyre 132 premierë botërore
Edicioni i 40-të i Festivalit të Filmit në Toronto që do të nis më 10 dhe do të mbyllet më 20 shtator do të mbledh yje të shumta duke përfshirë edhe Matt Damon, Sandra Bullock, Kate Winslet , Robert Redford, Kejt Blancet.

Festivali të cilin e vlerësojnë si një ndër fazat e para drejt çmimit Oscar do të prezantojë 289 filma të metrazhit të gjatë dhe 100 të shkurtë nga 71 vende të ndryshme të botës, prej tyre 132 premierë botërore.

- Advertisement -

“The martian”, është premiera botërore që do të sjell Matt Damon në këtë festival, Kate Ëinslet me “The Dressmaker”, sikurse dhe artistë të tjerë të famshëm që do të prezantohen me projekte të ndryshme filmike. Festivali i Torontos është një ndër festivalet më të rëndësishme në botë. Shumë prej të shpërblyerve në këtë festival më pas marrin edhe çmime Oscar.

- Advertisement -

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për ndërtimin e hekurudhës nga Kërçova...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na ndihmojnë në rrugën tonë drejt...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se Qeveria, më konkretisht BDI-ja si...

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -