Xhaferi takon Ambasadoren Bërns

Must Read

Kuvend, nesër votohen zv/ministrat

Seanca kuvendore në të cilën do të duhet të votohen zëvendës ministrat është caktuar për nesër në...

Japonia ndihmon Kosovën me rreth 810 mijë euro

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla dhe Ambasadori Jorezident i Japonisë në Kosovë,...

Prej sot masa kufizuese shtesë në rajonin më të gjerë të Athinës

Prej sot do të hyjnë në fuqi masat e reja për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në...
- Advertisement -

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka takuar Ambasadoren e SHBA-së në vend, Kejt Meri Bërns.

Nga pres-shërbimi i Kuvendit informojnë se Xhaferi e ka  njoftuar Ambasadoren Bërns për tre pikat kyçe të Qeverisë së re. Angazhim në drejtim të pandemisë dhe masave për ruajtjen e shëndetit të qytetarëve, për masat ekonomike për të mbështetur qytetarët dhe përgatitjen e strategjisë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

- Advertisement -

Ambasadorja Bërns e uroi Xhaferin për rizgjedhjen e tij në krye të Kuvendit dhe për zbatimin e suksesshëm të zgjedhjeve parlamentare, duke shtuar se Maqedonia e Veriut ka arritur përparim për një periudhë të shkurtër duke veçuar fushën e integrimit euroatlantik.  

- Advertisement -

Kuvend, nesër votohen zv/ministrat

Seanca kuvendore në të cilën do të duhet të votohen zëvendës ministrat është caktuar për nesër në ora 11:00.

Japonia ndihmon Kosovën me rreth 810 mijë euro

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla dhe Ambasadori Jorezident i Japonisë në Kosovë, Akira Mizutani, sot nënshkruan marrëveshjen...

Prej sot masa kufizuese shtesë në rajonin më të gjerë të Athinës

Prej sot do të hyjnë në fuqi masat e reja për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në zonën e Atikës, rajoni më...

Osmani: Ka marrëveshje në Qeveri për lojërat e fatit

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani deklaroi se ka marrëveshje në Qeveri për lojërat e fatit. “Kjo çështje ishte edhe...

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla deklaroi drejtori i TAV dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -