Xhaferi i përgjigjet Apasievit mbi kërkesën për seancën e veçantë për pyetje deputetësh

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Deputeti i së “Majtës”, Dimitar Apasiev, ka kërkuar nga Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, që të thirr seancë për pyetje deputetësh.

Xhaferi u përgjigj për kërkesën e Apasievit:

- Advertisement -

“Në lidhje me kërkesën tënde për të thirrur seancë të veçantë për pyetje deputetësh nën numrin e arkivues 08-2611/11 id 26 gusht 2020. Ju informoj se në përputhje me nenin 67 paragrafi 2 të Rregullores të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kryetari i Kuvendit mundet të thirre seancë me kërkesën e Presidentit të shtetit, Qeverisë dhe të paktën 20 deputetëve. Kërkesa juaj nuk e plotëson kushtin për thirrjen e një seancë të veçantë për pyetje deputetësh”, thuhet në njoftimin e Xhaferit.

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -