Xhaferi cakton për të hënën seancën për zgjedhje të komisioneve, shumica ende në pikëpyetje

Must Read

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

Kuvendi, sot do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Vazhdimi i seancës u planifikua...

Kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri në gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një pjesë e të...

Prej sot kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e...

Mot i ndryshueshëm me vranësira, pasdite shi dhe bubullima

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite do të ketë...
- Advertisement -

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, e ka caktuar për të hënën seancën parlamentare në të cilën do të zgjidhen grupet e punës, ndërsa si pikë e dytë e rendit të ditës do të jetë verifikimi i mandatit të një deputeti, paralajmëroi ai në brifingun e sotëm për gazetarë, raporton TV21.

E udhës do të ishte që në fillim të verifikohet mandati i deputetit, por për shkak se Komisioni për Verifikim është shpërbërë, atëherë fillimisht do të shkohet me zgjedhjen e komisioneve. Deri më tani ende nuk është verifikuar mandati i deputetes së LSDM-së, e cila do të zënë vendin e Jagoda Shapanskës, e cila është zgjedhur Ministre për Punë dhe Politikë Sociale, ndërsa ishte kryetare e Komisionit për Verifikime gjatë kohës kur ishte deputete.

- Advertisement -

Në lidhje me atë se a ka shumicë për votim, sepse përskaj mandatit ende të pa verifikuar të një deputeti, maxhorancës i mungon edhe deputeti Arben Zyberi i cili është prekur me virusin Korona, Xhaferi tha se gjendja e Zyberit është e mirë dhe se deri të hënën do të merret vesh nëse ai do të rikthehet në Kuvend ose si do të votojë./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

Kuvendi, sot do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Vazhdimi i seancës u planifikua nga kryetari i Kuvendit Talat...

Kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri në gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një pjesë e të...

Prej sot kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një...

Mot i ndryshueshëm me vranësira, pasdite shi dhe bubullima

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite do të ketë dukuri lokale të paqëndrueshmërisë me...

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -