Array

Vullkane në Kosta Rika dhe Kil, tërmet në Zelandë

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Disa shtete gjatë ditëve të fundit po përjetojnë fuqinë e natyrës, pas shpërthimit të vullkaneve në Kili dhe Kosta Rikë, ndërsa sot Zelanda e re u dridh nga një tërmet i fuqishëm.

Një tërmet i fuqishëm prej 5.9 shkallë të Rihterit dridhi sot Zelandën e Re. Epiqendra e tërmetit ishte rreth 65 kilometra në veri të Kaikuras, në një thellësi prej 55 kilometra, njoftoi Instituti Amerikan për Gjeofizikë./21 Media/

TË NGJAJSHME